Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą žiemą?

Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą žiemą?

Tie, kurie laiko savo automobilį, mikroautobusą ar kitą transporto priemonę lauke, šaltos žiemos rytais susiduria su amžina problema – apšalusiu priekiniu stiklu. Tarp vairuotojų paplitę daug įvairių nuomonių kaip šią problemą spręsti.

Mažiausiai žalingas būdas pašalinti apledėjimą nuo priekinio stiklo – naudoti ledą tirpinančius skysčius. Tokiu būdu nėra braižomas stiklo paviršius ir jis ilgiau išlieka kokybiškas. Kitas būdas (taip pat nekenkiantis) yra tiesiog užvesti automobilį ir palaukti, kol šiltas oras nutirpins stiklą. Žinoma, taip teršiate gamtą, naudojate degalus neefektingai, gaištate brangų laiką.

Patys blogiausi būdai.

Karšto vandens pylimas ant stiklo. NIEKADA TO NEDARYKITE! Jei stiklas yra bent truputį įskiles, vanduo pateks į įtrūkimus ir užšals, o užšalęs pradės plėstis didindamas įtrūkimą. Po vieno tokio “atšildymo” Jums tikrai teks anksčiau laiko keisti priekinį stiklą.

Kitas, ne ką geresnis būdas – tai ledo šalinimas ledo grandikliu. Tokiu būdu braižote stiklo paviršių. Po keleto “pakrapštymų” stiklas pradės “laužyti” šviesą, kas itin smarkiai pablogins matomumą vairuojant naktį. Jei jau pasirinkote šį būdą, tuomet bent jau rinkitės PLASTMASINIUS gramdiklius. Jie pažeis stiklo paviršių kelis kartus mažiau negu metaliniai.